Konferencja bliskowschodnia na PGE Narodowym

Autor: |Data: 14 lutego 2019
W Warszawie odbyło się spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Centrum konferencyjne PGE Narodowego gościło sesje, w których udział brali tacy politycy, jak wiceprezydent USA Mike Pence, sekretarz stanu Mike Pompeo, premier Izraela czy szef MSZ Wielkiej Brytanii. Organizowana wspólnie przez Polskę i Stany Zjednoczone konferencja przyciągnęła polityków z kilkudziesięciu państw świata.
Duże szczyty czy kongresy biznesowe już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń PGE Narodowego. Na przestrzeni siedmiu lat w największych konferencjach organizowanych w przestrzeniach areny uczestniczyły dziesiątki tysięcy polityków, ekonomistów i biznesmenów z całego świata z Barackiem Obamą czy Jensem Stoltenbergiem na czele.

To za sprawą m.in. największego w swojej klasie w Warszawie centrum konferencyjnego, którym dysponuje PGE Narodowy. Dzięki nowoczesnej konstrukcji centrum pozwala na bardzo swobodne aranżowanie i kształtowanie przestrzeni wewnątrz korony i tym samym spełnia potrzeby najbardziej wymagających projektów.

Już w 2013 roku na arenie odbyło się najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej COP-19, któremu towarzyszyło Spotkanie Stron Protokołu z Kyoto. Przez jedenaście dni obiekt gościł wówczas 12 tysięcy osób, wśród nich czołowych polityków, przedstawicieli organizacji międzynarodowych, reprezentantów biznesu oraz nauki.

W maju 2014 roku, w sercu areny, odbyła się konferencja Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Na płycie areny powstała wielka sala plenarna, a w lożach urządzono biura dla delegatów krajów, które brały udział w konferencji. Oprócz formalnego posiedzenia Rady Gubernatorów EBOR odbyło się także forum przedsiębiorczości. Z kolei w 2016 roku PGE Narodowy gościł podczas szczytu NATO 2,5 tys. delegatów z 60 delegacji, 1,5 tys. akredytowanych dziennikarzy oraz ponad 100 najważniejszych przedstawicieli krajów członkowskich. Przygotowania do szczytu, m.in. ze względu na zastosowane procedury bezpieczeństwa, były najdłuższą z dotychczasowych operacji stadionowych. 
Skomentuj: